Gizlilik Politikası

Gizliliğin Korunması Politikası - İşlem güvenliği

Tripair çalışanları, gizliliğinizin korunmasına büyük önem verir. Toplanan bilgiler arasından, yalnızca rezervasyon işleminin tamamlanması için gerekli detaylar saklanır. Adınız, soyadınız, e-posta adresiniz ve telefon/faks numaranız gibi.

Seyahat sıklığı ve tercihleri gibi konularda bilgi toplanabilir, ancak bunlar tamamen hizmetlerimizi geliştirmek için istatistiksel veri toplama amaçlı olacaktır ve herhangi bir nedenle bu tür ekstra bilgileri vermek istememeniz halinde, bu konuda zorunlu tutulmayacağınızı bilmenizi isteriz.

Bilgileriniz, web sitemiz ya da posta/telefon aracılığıyla rezervasyon yaptığınızda ya da bilet aldığınızda otomatik olarak kaydedilir ve saklanır. Kişisel bilgiler, yalnızca rezervasyon sürecini kolaylaştırmak ve Tripair şirketi tarafından yönetim ve analiz amaçlı olarak kullanılmak üzere toplanır. Verileriniz, tarafınızdan seçilen ilgili şirketler (seyahat ürünü sağlayıcı ve tedarikçileri) dışındaki üçüncü kişilerle hiçbir şekilde paylaşılmaz.

Aynı zamanda, verilerinizi seyahat ürününü kişisel ihtiyaçlarınıza göre düzenlemek ve sizi ilgilendirebilecek bilgiler ile teklifleri size ulaştırmak amacıyla kullanırız. Dilediğiniz zaman, bu tür bildirim ve hizmetleri almak istemediğinizi belirtme hakkına sahipsiniz. Kullanıcının böyle bir tercihi olması halinde, Tripair kendisiyle doğrudan irtibata geçer ve kullanıcıyı sakladığı kişisel bilgiler hakkında ücretsiz olarak bilgilendirir. VeriSign ile birlikte çalışarak, güvenlik tedbirleri ve konuları söz konusu olduğunda çevrimiçi pazarın teknolojik olarak en gelişmiş programlarından olan SSL (Güvenli Yuva Katmanı) programını kullanmaktayız. Kredi kartı ile ödeme yapılırken, kredi kartı bilgilerini şifrelenmiş şekilde aktarıyoruz, bu şekilde bu bilgilerin telefon ile verilmesinden çok daha güvenli bir seçenek sunmuş oluyoruz.

Ancak, mevcut teknik araçlar göz önünde bulundurulduğunda, internet aracılığıyla aktarılan bilgilerin güvenliği tam olarak garanti edilemeyeceğinden, internet üzerinden verilen kişisel bilgiler ile ilgili sorumluluk münhasıran kullanıcıya ait olacaktır.

İnternet hizmeti sunan birçok şirket gibi, tripair de web sitesinin kullanımını geliştirmek adına 'tanımlama bilgileri' kullanmaktadır: Tanımlama bilgileri tarayıcınızın bir parçasını oluşturur ve web sitesini sabit sürücünüz üzerinden kullanma şekliniz ile ilgili verileri saklar. Bu şekilde, bilet rezervasyonu için Tripair adresine bir sonraki girişinizde sizi tanıyabiliriz. Siteyi dilediğiniz zaman tanımlama bilgileri olmadan kullanabilirsiniz, ancak, bu bilgiler ile site kullanımı kolaylaşacaktır. Çoğu tarayıcı, tanımlama bilgilerini otomatik olarak kabul eder. Tabii ki de, dilediğiniz zaman bilgisayarınızda yer alan tüm tanımlama bilgilerini silebilirsiniz. Aynı zamanda, tarayıcı ayarlarını izniniz olmadan tanımlama bilgisi kabul etmeyecek şekilde de belirleyebilirsiniz. Tanımlama bilgisi kullanımı, kişisel bilgileriniz ile hiçbir şekilde bağlantılı değildir.

Yukarıdaki hususlar ile ilgili olarak herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle şu adresten iletişime geçin: tripair@tripair.com